KIBLEDERE KÖYÜNDE YAŞANILAN OLAYLAR 2.VİDEO

PARANORMAL OLAN KORKUNÇ OYUNLAR (Sakın Denemeyin!)

Kıbledere Köyü Gerçek mi ?

KARADEDELER OLAYI ! ( Cinli Köy Serisi )

İnsanoğlu Başka Bir Gezegene Gitseydi Ne Olurdu ?

Teoriler, Uzay, Videolar 23 Ekim 2016
741 views

Uzayda yaşam var mı ? ” sorusu bir çoğumuzu her zaman meraklandırmıştır. Hayal boyutlarımızı dahi aşan bu sorunun cevaplarına sizlerle beraber ulaşmak istiyorum.Bu bir teori videosudur ve tamamıyla kendi düşüncelerimin yansımasını oluşturmaktadır. Bir gerçeklik yada herhangi bir kanıta ihtiyacı olmayan bu konumuzda sadece hayallerimi konuşacağız..

Başka Bir Gezegende Yaşasaydık Ne Olurdu?

İnsanlar Dünyaya o kadar bağlıdır ki, bir çoğumuz buranın sonsuz bir yaşam alanı olduğunu düşünüyor. Peki ya Dünyanın sonu geldiğinde başka bir gezegene yolculuk etmek mümkün olsaydı?
21 temmuz 2009 yılındaki bir habere göre NASA uzaya geri dönüşü olmayan yolculuklar yapma peşinde. Bu yolculukların bayağı uzun geçeceğini söyleyen NASA, bugünkü teknolojik imkanlar dahilinde Aydan Marsa yapılacak bir yolculuğun yaklaşık 3 yıl süreceğini söylüyor. Gezegenimize en yakın yıldız olan Alpha Centauri 4.37 ışık yılı(4 trilyon km) uzaklıkta. screenshot_20161023232114

Her şeyin ötesinde, uzay aracının bu mesafeyi gidecek yakıtı taşımasının büyük bir sorun olacağını belirtmişlerdi. Hayallerimiz gerçekleşmesi için şu anki teknolojimiz yetersiz kalıyor. Fakat bu durum önümüzdeki yıllarda değişe bilir. Hatırlayın, bundan yaklaşıl 100 yıl kadar önce cep telefonu, internet, bilgisayar sistemleri gibi kavramlar Dünyada yoktu. Peki neden günümüzden 100 yıl kadar sonra uzay yolculuğunun yapıla bileceğine inanmayalım? Şimdi bir hayal edelim. Böyle bir yolculuk olsaydı, ne gibi sonuçlar ve sorunlar ortaya çıkardı?

Bundan sonraki anlatacaklarım tamamen hayal ve varsayımlar üzerine kuruludur.
Yıllar sonra Dünya üzerinde tüketile bilecek hiç bir şey kalmadığında insanlar yaşamına devam edebilmek için başka gezegenleri araştırmaya başlayacaklardır. Gelişen teknolojinin getirdiği imkanlar sayesinde gezegenlerarası yolculuk mümkün hale gelecek. İnsanların yeni yaşam alanı tespit edildiğinde dünya üzerinden çok az insan yaşam alanlarına geçiş sağlaya bilecektir.
Çünki, Dünya üzerinde tüketile bilecek pek bir şey kalmamıştır. Ve son kalan enerji yeni yaşam alanına gitmek için kullanılacaktır. Nuhun Gemisine benzer bir şekilde Dünya başka bir gezegene tahliye edilecek. Çok az insan yeni yaşam alanına gelmiş durumda. Yerçekimi, yeşil alanlar, akar sular, dağlar– hepsinin bu gezegende var olduğunu varsayalım.Peki ya 0-dan bir DÜNYA kurmak nasıl mümkün olacak? Dünyadan buraya getirilen ateş, barut ve diğer ürünler tüketildiğinde bunları yeniden üretecek sistemi nasıl sağlayacağız?
Dünya ilk çağ döneminden çeşitli çağ dönemlerini atlatarak teknoloji çağına ulaşmıştı. Peki geldiğimiz yeni gezegende yine aynı şeylerimi yaşayacağız, yoksa kaldığımız yerden bir üst seviyeye mi çıkacağız? Yani teknoloji çağından uzay çağına mı geçiş yapacağız? Bu soruların cevabını siz verebilirsiniz? Aşağıdan yorumlarınızı yaza bilirsiniz.

Do you like this post?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Osman 26 Ekim 2016

Bu dünya nasıl tüketildiyse, yeni gidilecek gezegende tüketilir. İnsan oğlunun hırsı sayesinde herşey bitiyor. Filmlerde bazen görürüz uzaylı bir ırk bizim dünyamıza gelir ele geçirmek ister. Bu ya dünyanın enerjisini elde etmek için olur yada onların yaşam yerleri tükenmiştir bizimkini isterler.. Aslında bu filmdeki istilacı uzaylı ırklar bizim geleceğimiz :))