A woman cries in shock, minutes after a car bomb exploded in a crowded neighborhood of mainly-Moslem West Beirut 08 August 1986, killing 13 people, including three children, and injuring at least 92. The Lebanese civil war broke out 20 years ago in April 1975. AFP PHOTO KHALIL DEHAINI
Lübnan saldırılarında yakınları  ve komşuları öldü diye feryad  eden bir bayan. Hikayemiz ile alakası yoktur. Bu resim sadece Lübnan savaşına örnek olsun diye sizlere gösterildi.

Bu hikaye lübnan savaşı sırasında izlediği bir tv programını araştırmak isteyen bir fotoğrafçıyı anlatıyor.Fotoğrafçının hatırladığı kadarıyla yarım saatlik program grafikler ve çocukların davranışlarını düzeltmek için korkutma taktikleri içeriyordu.İlk başta bunun  hükümetin çocukları kontrol etmek amacıyla yaptığı bir program olduğunu düşündü.Her bölümün sonunda kötü çocularla ilgili ahlaki bir motto yayınlanıyordu “kötü çocuklar geç saatlere kadar uyumazlar” “kötü çocuklar geceleri buz dolabından yiyecek çalarlar”

Ancak fotoğrafçı kapanışla ilgili başka birşey daha hatırlıyordu her bölümün sonunda eski ve paslı demir kapı kamera yaklaşırken yavaş yavaş kapanır ve kamera yaklaştıkça çığlıklar duyulurdu.Çığlıklar en yüksek noktaya geldiğinde kapının üstünde arapça “İşte burası kötü çocukların gittiği yer ” yazardı.

kısaca günümüze dönüyoruz bu fotoğrafçı lübnana giderek bu tv programının eskiden çekildiği stüdyoyu buldu.Burası çok uzun zamandır terk edilmiş gibi görünsede,çocukluğundan hatırladığı paslı kapı hala oradaydı.Sonrasında kapının arkasında kan izleri ve kemiklerle dolu küçük odayı keşfetti ve onu en çok korkutan şeyse odanın tavanından asılmış kafesin içindeki mikrofondu.

dd

 

Bu efsane bir otelde birkaç günlük rezervasyon yaptırmış bir adamdan bahseder.Oda anahtarını adama teslim ettikten sonra resepsiyon daki kadın adamı odasına giderken yolunun üstünde göreceği üzerinde numara olmayan kapıyı açmaması hatta bakmaması gerektiğini çünkü oranın depo olarak kullanıldığı konusunda uyardı.Kadının söyledikleri adamın ilgisini çeksede adam doğruca odasına çıkmayı tercih etti.

Ancak ikinci gece adamın merakı iradesini yenmişti.Kapı kolunu çevirmeyi denedi ancak kadının da söylediği gibi kapı kilitliydi.Hemen pes etmeyen adam anahtar deliğinden içeri bakmak istedi.Kilitli kapının arkasında tıpkı kendisininki gibi bir oda vardı tek farkla buradaki odanın köşesinde kapıya arkasını dönmüş kafasını duvara dayamış oldukça solgun gözüken bir kadın vardı.Gördükleri karşısında şaşıran adam odasına döndü.

Üçüncü gün adam anahtar deliğinden tekrar bakmaya karar verdi.Bu sefer tek gördüğü kıpkırmıızı bir renkti – sadece koyu kırmızı bir renk.Belkide kadın birinin onu izlediğinden şüphelenmiş ve anahtar deliğini birşeyle tıkamıştı.Adam resepsiyondaki kadına sormaya karar verdi.Resepsiyondaki kadın gözlerini devirip adamın anahtar deliğinden bakıp bakmadığını sordu.Adam kadını onayladıktan sonra resepsiyondaki kadın hikayeyi anlatmaya başladı.”Uzun yıllar önce” dedi kadın “bir adam o odada karısını öldürdü”.Ve kadının hayaleti o odaya musallat oldu.Kadının hayaletinin son derece solgun renkli olduğu söylenir…Kan kırmızısı gözlerinin dışında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here