5. Apollo 16 UFO

10075862

27 Nisan 1972’de Ay yüzeyinden ayrılıp yükseldikleri sırada Apollo 16 astronotları kumanda modülünden garip bir obje kayda aldılar.

Gizemli UFO 16mm’lik film şeridinde 4 saniye boyunca toplamda 50 karede yer alıyor.
Obje Ay’a oldukça yakın görünürken kameranın pan hareketi yapmasıyla görüntüden çıkıyor.
Kamera tekrar aynı noktaya hareket edince, objenin hala aynı yerde olduğu görülüyor.
Obje klasik dünya dışı araç tanımına uyuyordu…”üzeri kubbe biçimli bir çaydanlık kapağı şekli”
2004 yılında NASA görülen UFO’nun aslında Apollo 16’nın iniş sistemindeki projektör aydınlatma sisteminin yansıması olabileceğini öne sürdü. Ancak Şüpheciler hala ikna olmuş değiller.


4. Ay’daki Heykelmaxresdefault-1

Google’ın ay yüzeyinin detaylı haritasını yayınlamasıyla birlikte , kullanıcılar ay yüzeyinde başıboş duran karanlık bir şekli keşfetmenin heyecanını yaşadılar.
Şekil uzun boylu bir uzaylının arkasından yansıyan ışıkla birlikte önündeki çok daha uzun gölgesi olarak algılanmaktadır..
Resim üzerine yapılan detaylı analizlerle ve civardaki ay kraterlerinin boylarının şeklen oranlanmasıyla görünen cismin 150 feet boyunda olduğu anlaşılmaktadır.
Şekil Antik Yunandaki Rodos Heykeli tasvirine çarpıcı bir şekilde benzemektedir. Bu aslında Ay’daki antik bir heykel olabilir mi?
NASA’nın resmi açıklamasına göre bu yalnızca ay görevinde kullanılan kameranın üzerindeki kirden ibaret.


3. Ay Üssüaysussu-jpg

NASA’nın 1994’te fırlatılan Celementine adlı uzay aracı Ay’ın karanlık yüzünde V şeklinde sıralanmış garip cisimler tespit etti.
Yedi ışık huzmesinin iki sıra halinde dizildiği görülen şekil doğal bir yapı olamayacak kadar simetriktir…
Yaklaşık olarak kapladığı akan 500 feet’e 420 feet olup mari mosco viense adı verilen ve çok büyük ve garip bir şekilde engebesiz bir kraterde yer alır.
Şüpheli cisim dijital bir anomali olarak aksedilse de bunun aslında gizli bir Ay üssü olduğuna inananların sayısı oldukça fazla…
1959 yılının başlarında ABD’nin “Ufuk Projesi” olarak adlandırdığı Ay’da bir üs kurma planları göz önüne alındığında bunun aslında inanılması çok da güç bir fikir olmadığı anlaşılmaktadır.


2.Ay’daki Hedef2017de-aya-gitmek-icin-izin-aldilar-hedef-16-katrilyon-dolar-degerindeki-maden85764_0

9 Ekim 2009’da NASA LCROSS uzay aracını ayı bombalamak üzere bir kamikaze görevine gönderdi.
2.2 ton ağırlığındaki bir roket LCROSS uzay aracından Ay’ın güney kutbundaki Cabeus kraterini vurmak üzere ateşlendi.
Çarpışmadan kısa bir süre sonra, LCROSS kendi yarattığı enkaz bulutunun içinde kendi ölümüne dalışını gerçekleştirirken aynı anda bilgi toplamaya devam etti.
Dünyadaki gözlemciler bir havai fişek gösterisi benzeri bir olay görmeyi beklediler ancak görülen herhangi bir enkaz bulutu kümesi yoktu…
Bir NASA çalışanının masasında görülen bir fotoğraf hedefin aslında aydaki bir bina olduğu şüphelerini arttırdı.
Çarpışma alanında küp biçimli yapı görülebilmekteydi.Bu yapının hedeflenmesi Ay’ın yüzeyinden çıkan enkazın dünyadan gözlemlenememesini açıklayabiliridi.


1.Ay’daki Hayaleteso1228a

NASA’nın Apollo görevleri boyunca kameralara takılan tek şüpheli fenomenler UFO’lar değildi.
1972 yılına ait merak uyandıran bir fotoğrafta ayın öteki ucundaki Stein Krateri civarında bir elektrik boşalması olduğu görülüyor.
Komplo teorisyenleri bu fotoğrafın aslında uzaylılara ait araçların yakıt ihtiyacını karşılayan bir yer altı elektrik santralinin kanıtı olabileceğini öne sürdüler.
Görülen elektrik boşalması şiddetli fırtınalı zamanlarda Dünya’nın üst atmosferinde görülen “şimşeklere” büyük ölçüde benzerlik göstermektedir.
Ancak, genel kanı uzay aracının kamerasında kullanılan film şeridinin dönüşü sırasında statik bir kıvılcım oluştuğudur.

 

 

 

Bu konuyu youtube kanalımızda video haline getirmiştik. Hala izlemediyseniz  buraya tıklayın. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here